Barion Pixel

Vukics Ferenc (NVSZE alapító) mesél élményeiről

„2008 után egy nagyot gondoltam. Elkezdtük járni az országot, olyan embereket kerestünk, akik még közösségi működésben akartak élni és dolgozni. Akkor 640 közösséget sikerült létrehozni, amelyeket rávettünk, hogy saját településükön hozzanak létre helyi rendezvényt. Az ott és akkor létrejött kapcsolatokból és tapasztalatokból hozzanak létre megyei vásárokat, eseményeket, majd az újabb eredmények felhasználásával valósítsunk meg egy országos méretű rendezvényt.

Így jött létre az első MOGY 2009-ben Bösztörpusztán. Az egymásra találás pillanata volt. Hosszú évtizedek után újra élet-közösségek kezdtek fejlődni Magyarországon.

Ez éveken át működött.

Nagyon sok tapasztalat halmozódott fel ekkor: hogyan kell közösséget elindítani, mik a gyermekbetegségei egy-egy közösségnek vagy szervezetnek, hogyan formálódik, milyen válságokon keresztül mennek át az emberek és a szervezetek, és hogyan maradnak meg!

Amikor 2018-ban, majd 2022-ben is újrakezdtük, az volt bennem, hogy ezek a tapasztalatok nem veszhetnek el, annak a több ezer embernek az erőfeszítései ne legyenek hiábavalóak. Ezt a tudást” érdemes megmenteni, továbbadni a következő nemzedéknek, a fiataloknak.

2024-ben a világ keresi önmagát. Most a legfontosabb a társadalmat hozzásegíteni ahhoz, hogy megértse a világban zajló eseményeket. Hogy mindenki rajta tarthassa az események lüktető erén a kezét. A világ állandó döntésre kényszerít mindenkit, ezeket jól meghozni információ hiányában, meghatározó tények ismerete nélkül óriási kockázat. Ebben segít az idei MOGY, hogy megteremti a lehetőséget, hogy tényeken alapulva meghozzuk a saját döntéseinket. 

Hogy azok jók voltak-e, majd az idő eldönti…”

Vukics Ferenc
alezredes, katonai elemző, NVSZE és baranta alapító

 

_____________________

Fotó: Szamosvári Zsolt