A Hatetudnád Tánctanoda művészeti vezetői Számfira Máté Junior Prima Díjas táncoktató, és Számfira-Nagy Zita a Népművészet Ifjú Mesterei. Nyolc évvel ezelőtt kezdték el tanítani a Hatetudnád Tánccsoportot, négy éve pedig már hat csoporttá kibővülve oktatják a gyerekeket és felnőtteket az általuk alapított szegedi Hatetudnád Tánctanodában. Álmuk egy olyan tánctanoda létrehozása volt, amely közösségként is épp annyira megállja helyét, mint nevelési-oktatási feladatokat ellátó szervezetként.
A Tanoda több szegedi táncos rendezvény házigazdája. A Tánctér, a Szőregi Jeles Napok Táncházsorozat, az Iringó Táncházsorozat programjainak szervezője, valamint 2017-től kiemelt eseményeiknek, a Szőregi Folkszilveszternek, és a Szőregi Farsangi Folkbálnak is. Ezeket az eseményeket nem csak saját táncosaiknak szervezik, minden érdeklődőt szeretettel várnak. A táncházak, kurzusok, táborok szervezése, valamint a helyi civil szerveződések támogatása miatt alakították meg öt éve a Dél-Alföldi Folklór Egyesületet.
A dél-alföldi tánchagyományok, népviseletek, különös tekintettel a Szegedi Papucs megismertetése fontos szerepet játszik a Tanoda életében. Ezért is hozták létre Dél-Alföldi Délutánok elnevezésű interaktív programsorozatukat, ahol a dél-alföldi népi játékok, néptánc, népzene, és a népviselet megismertetésére helyezik a hangsúlyt.
A korábbi években több mesejátékot mutattak be a Nemzetközi Tiszai Halfesztiválokon. Továbbá táncosaik évről évre lelkes fellépői a Magyar Nemzeti Táncegyüttes produkcióinak, melyeket a Szegedi Szabadtéri Játékokon adnak elő. 2021-ben pedig egy nagy álmukat valósították meg. Bartók fülével című előadásukkal tisztelegtek Bartók Béla életműve előtt, születésének 140. évfordulója alkalmából az Újszegedi Szabadtéri Színpadon. Egy olyan gálaműsort állítottak színpadra, amely a Kárpát-medence népzenéjének egy jókora szeletét mutatta be, a folklorista és zeneszerző fülén keresztül. Műsorukkal, és az azt követő Táncház Maraton rendezvényükkel a Táncház Egyesület Táncháztalálkozó Országszerte 2021 programsorozatába is bekapcsolódtak.
Idén negyedik alkalommal kerül megrendezésre a Tánctanoda saját tánctábora, az Iringó Néptánctábor Soltszentimrén. A célcsoport: az óvodások, általános iskolások, középiskolások és felnőttek, akik a tánccal már ismerkednek, vagy még csak most kezdenének hozzá az ismerkedéshez.
A Hatetudnád Tánctanoda vezetői a kiskundorozsmai cigánytelepen évek óta végeznek gyűjtőmunkát. A terepen eltöltött évek alatt szoros kapcsolatot alakítottak ki az adatközlőikkel. Ezért is érzik úgy, hogy a dorozsmai telepen élők szociális helyzetének javításáért is tenniük kell. Több alkalommal szerveztek már gyűjtést táncosaikkal, mely során élelmiszert, tisztítószereket, ruhákat, és építőanyagot is tudtak számukra eljuttatni. A jövőben szeretnék folytatni ezt a munkát is.
Az álom egy összetartó, támogató közösség létrehozása volt, akik számára a népművészet szeretete a közös pont. Mára ez már nem csak álom, hiszen a Tanoda tagjai nem csak a táncpróbákon, táncházakban találkoznak, szívesen töltik együtt szabadidejüket, sütnek, főznek, játszanak, sportolnak, kirándulnak, beszélgetnek, és mindig újabb és újabb programokon törik a fejüket.