A Magyarok Országos Gyűlésének látogatói idén egy különleges, szakrális és művészi élménnyel gazdagodhatnak: Körmöczy Zsuzsa textilművész egyedülálló kiállítása a Szent Korona tűzzománc képeit mutatja be – nem festményeken vagy fotókon, hanem textil átiratokban. A NVSZE Látogató Központban egész nap látogatható tárlat június 27–29. között tekinthető meg Ópusztaszeren.
„Dr. Pap Gábor művészettörténész professzor úr szavaival élve – a korona elhívott. Mind a képi mondanivalója, mind a szellemi mivolta átjárta testem és lelkem.” – mondta az alkotó.
A 2024 novemberében indult alkotói folyamat során Körmöczy Zsuzsa több hónapon át festette saját kezűleg a fonalakat, készítette el a rajzokat az autopsya módszerével, mélyült el a szakirodalomban, hallgatott előadásokat, és végezte el a szellemi felkészülést. Mindez húsvétra teljesedett ki: ekkor születtek meg a szövött képek.

„A világ helyzetének jobbítása mindannyiunk feladata, megvalósítása pedig egyéni módon történik. Engem a korona képei bűvöltek el, és olyan elementáris erővel hatottak, hogy nem tehettem mást, mint hogy megszövöm. A munkám célja pedig az volt, hogy a képekben rejlő erőt meghívjam a magyarság segítésére.”
Körmöczy Zsuzsa szövött képei nem csupán műalkotások, hanem szellemi üzenetek hordozói is. A Szent Koronán található ikonográfiai ábrázolások átiratai mély spirituális és művészeti élményt kínálnak a látogatóknak.
„Nekem a szövés a kifejezési módom, csak ebbe tudok álmodni. Amikor az érdeklődésem középpontjába került a Szent Korona, döbbentem rá, mekkora erő rejlik benne. Az évezredeken átívelő, energiafelszabadítás csodája, mely a tűzzománc képekről leolvasható. A Jézus Patibilis, a szenvedékeny Jézus az anyagi világban lekötött Fény összessége – a megtisztulás és átváltozás szimbóluma.”
A művész hangsúlyozza: nem másolatokat készített, hanem tiszteletből és ihletettségből szőtt alkotásokat, hiszen mint mondja: „másolatokat készíteni tilos és lehetetlen.”

A szövések elkészítéséhez több mint 1000 üveggyöngyöt használt, a fonalakat saját maga festette, a folyamat során pedig hónapokig tartó elvonult munka, meditáció és belső átalakulás zajlott.
A művész köszönetét fejezi ki mindazoknak, akik támogatták az alkotói úton: gyermekeinek, Mártonnak és Flórának a türelemért és szeretetért, Kiss Ilonának a fonalak beszerzésében nyújtott segítségért, valamint mindazoknak a barátainak, akik távolról követték végig a folyamatot.
A kiállítás minden látogató számára lehetőséget kínál arra, hogy testközelből élje át a magyar koronázási ékszer szellemi és művészi üzeneteinek újraértelmezett, szövött lenyomatait. A művek egyszerre hordozzák a múlt erejét, a jelen elhivatottságát és a jövő reménységét.
Minden érdeklődőt szeretettel várunk a MOGY három napja alatt az NVSZE Látogató Központba, hogy részesévé váljon ennek a különleges művészi és spirituális élménynek.